Jak dbać o zęby?

Zdrowe, zadbane zęby dzięki którym uśmiech jest zniewalający – kto o nich nie marzy? Wbrew pozorom każdy może cieszyć się pięknym uśmiechem, jednakże konieczne jest odpowiednie zadbanie o zęby. W jaki sposób należy się za to zabrać, by móc bez wstydu pokazywać zdrowy i biały uśmiech?

4 kroki do pięknych zębów:

1. Dbanie o higienę – w teorii każdy zdaje sobie sprawę, że konieczne jest dbanie o higienę jamy ustnej, niestety w praktyce wiele osób nie do końca wie na czym dokładnie powinna ona polegać. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by regularnie szczotkować zęby – dwa razy dziennie to absolutne minimum, choć wskazane jest nawet częstsze ich mycie (3 razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku). Ważne jest również to, w jaki sposób się szczotkuje zęby – cały proces powinien trwać przynajmniej 2 minuty, dodatkowo należy uważać, by nacisk szczoteczki na zęby nie był zbyt intensywny. Warto również po każdym myciu czyścić przestrzenie międzyzębowe oraz płukać jamę ustną przeznaczonym do tego płynem.

2. Regularne wizyty u dentysty – konieczne jest regularne sprawdzanie stanu swojego uzębienia, najlepszym pomysłem jest odwiedzanie dentysty dwa razy w roku (w Legnicy warto szukać specjalisty pod frazą: dobry dentysta Legnica), aby mieć pewność, że nie pojawiły się żadne ubytki. Jeśli pojawią się problemy, dentysta będzie miał możliwość szybkiej reakcji, co również jest wskazane.

3. Odpowiednia dieta – wiele osób zdaje się zapominać o tym, że dieta znacząco wpływa na stan zębów. Właśnie dlatego konieczne jest rozważne komponowanie posiłków. Dobrym pomysłem jest dostarczanie zębom dużej ilości wapnia, który znajduje się przede wszystkim w nabiale (twarogi, jogurty naturalne), a także picie wód mineralnych. Należy unikać spożywania zbyt dużej ilości cukru, ponieważ jest on pożywieniem dla bakterii, które mogą szkodzić zębom.

4. Skaling – czyli usuwanie kamienia nazębnego, który gromadzi się na zębach każdego człowieka. Niestety nie da się go usunąć we własnym zakresie, dlatego też konieczne jest odwiedzenie dentysty. Stomatolog usunie kamień nie tylko z zębów, ale również z przestrzeni pomiędzy nimi. Podczas zabiegu dentysta także odpowiednio wypoleruje zęby, dzięki czemu kamień nazębny nie pojawi się długo po wykonaniu zabiegu. Dzięki skalingowi zęby nie będą narażone na groźne choroby, ponadto będą wyglądać dużo efektowniej.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>