Jak walczyć z cellulitem w salonie urody?

Cellulit atakuje niemal wyłącznie kobiety i to często wcale nie obdarzone nadmiarem kilogramów. Trudno też pozbyć się go w stu procentach raz na zawsze, istnieje jednak wiele zabiegów, które mogą sprawić, że „pomarańczowa skórka” stanie się niewidoczna.

Warto odwiedzić salon kosmetyczny i zaplanować działania jeszcze przed nadejściem wiosny, aby później móc bez skrępowania założyć szorty czy strój kąpielowy. Od natężenia problemu zależeć będą metody walki z cellulitem. Wiele propozycji znajdziemy w licznych salonach kosmetycznych, znajdujących się w Bydgoszczy [informacje: swiaturody.com / Bydgoszcz] – przeglądnijmy strony i fora internetowe, by wybrać najlepiej oceniane miejsca.

Najprostszym, co można zrobić, jest drenaż limfatyczny. To specjalny masaż, który usuwa zastoje limfy, obrzęki oraz zgromadzone w tkankach naszego organizmu toksyny. Jest skuteczny, kiedy mamy do czynienia z cellulitem wodnym, który nie jest skutkiem nadwagi, a zmian hormonalnych, braku ruchu czy nadmiaru niezdrowych przekąsek.

Można również skorzystać w gabinetach kosmetycznych z szeregu innych zabiegów. Masaż z bańkami spełnia podobną rolę, działa jednak mocniej, głębiej pod skórą. Zdecydować się możemy również na zabiegi z zastosowaniem różnych aktywnych substancji. Preparaty przeznaczone do zwalczania cellulitu często zawierają kofeinę [informacje: wikipedia.org / więcej]. Związek ten wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, dotlenienie i odżywienie skóry, a także usuwanie nadmiaru wody i toksyn. Regenerująco na skórę działają np. algi morskie, jednocześnie poprawiając jej napięcie i sprawiając, że także cellulit zostaje wygładzony.

Kiedy problem jest poważniejszy, widoczny nie tylko, gdy przyszczypniemy fragment skóry albo założymy nogę na nogę, ale przez cały czas zauważalny gołym okiem – i podjęte działania muszą być poważniejsze. Zaawansowany cellulit na pewno nie zniknie od domowych masaży szorstką gąbką ani okładu na uda. Zastosować trzeba wtedy zabiegi, które sprawią, że tkanka podskórna będzie się odnawiać, odbudowując swoją prawidłową strukturę.

Kosztownym, ale i skutecznym na wiele poważnych problemów narzędziem kosmetycznym jest laser. Jego działanie polega na podgrzewaniu niewielkich fragmentów tkanki znajdującej się pod głowicą. To rozbija jej strukturę i prowadzi do całkowitej odbudowy. Dlatego zabiegi laserowe tak skuteczne są w walce z bliznami, rozstępami czy również właśnie cellulitem, który jest skutkiem nieprawidłowości w strukturze kolagenowej siatki. Podobnie działać może również ujędrniający skórę derma roller, napinający podskórną tkankę. Można też zdecydować się na wszelkiego rodzaju masaże, o których pisałam w moich wpisach [informacje: magazyn-aow.pl / wpis].

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>