Kosmetyki naturalne w służbie urody

Dobrej jakości kosmetyki to preparaty działające wielotorowo i nie powodujące podrażnień. Nie ulega wątpliwości, że mnóstwo obecnych na rynku kosmetyków to nic innego jak bardzo sztuczne i niejednokrotnie zupełnie pozbawione działania preparaty wypełnione konserwantami (wikipedia.org/wiki/Konserwant), sztucznymi barwnikami oraz wypełniaczami. Oczywiście zgodnie z obowiązującym prawem żaden z tych kremów, balsamów czy żeli nie może być dla skóry szkodliwy w bezpośredni sposób. Czy jednak długotrwałe używanie kremów zawierających substancje komedogenne lub uczulające albo podrażniające skórę naprawdę można nazwać kosmetykiem?

Bez wątpienia każdy renomowany salon kosmetyczny posiada w swojej ofercie zabiegi, które przeprowadza się z zastosowaniem kosmetyków naturalnych lub organicznych. Tego typu preparaty posiadają przetestowane właściwości dermatologiczne oraz rewelacyjny wpływ na naszą skórę, jednocześnie nie powodują żadnych uczuleń ani podrażnień skóry. Dobra kosmetyczka bez wątpienia potrafi podać nazwy najbardziej uznanych na świecie marek, które produkują kosmetyki z naturalnych surowców, które na dodatek pochodzą z farm wyznających zasadę fair trade. Jest to szczególnie ważne dla osób, które starają się prowadzić zdrowy i ekologiczny tryb życia każdego dnia. Ponadto warto pamiętać, że kosmetyki ekologiczne nie są nigdy testowane na zwierzętach, a w bardzo dużej części są wegańskie lub wegetariańskie. W Szczecinie znajdziemy takie gabinety kosmetyczne, które używają dobrej jakości naturalnych kosmetyków. Gdy nie wiemy, jaki szczeciński salon urody (swiaturody.com Szczecin) oferuje takie produkty, poszukajmy informacji na forach internetowych.

Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie, dopasowane do własnego rodzaju skóry oraz wyznawanych wartości czy preferowanych substancji czynnych. Kosmetyki organiczne posiadają w swoim składzie różnego rodzaju naturalne masła do ciała, olejki eteryczne, hydrolaty czy nierafinowane oleje z pierwszego tłoczenia na zimno. W zależności od indywidualnych upodobań można zakupić balsamy, masła do ciała, mleczka, emulsje, szampony, odżywki i bardzo wiele innych specyfików, które nie tylko nie szkodzą naszej skórze, ale również wspaniale ją odżywiają i regenerują, niwelując przy tym oznaki zmęczenia i starzenia się skóry.

Kosmetyki ekologiczne to bez wątpienia jeden z najstarszych, a zarazem najmniej docenianych wynalazków ludzkości. Na szczęście tendencja stosowania preparatów naturalnych powoli przechyla się w stronę kosmetyki organicznej. Oby utrzymała się ona na dłużej. Z pewnością jest tego warta.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>