Peeling kwasem glikolowym: na trądzik i przebarwienia

Peeling kwasem glikolowym to popularny zabieg, który pozwala złuszczyć zewnętrzne warstwy skóry i pobudzić ją do odnowy. Pozwala uporać się z różnymi problemami skóry, a przy tym może być stosowany regularnie, aby zapewnić skórze młody wygląd i witalność. Kwas glikolowy sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku przebarwień różnego rodzaju – czy to powstałych pod wpływem słońca, czy pozostałości po wypryskach, czy też ostudy ciążowej. Doskonale radzi sobie również z trądzikiem, przetłuszczającą się cerą i rozszerzonymi porami – po serii peelingów skóra będzie w znacznie lepszej kondycji. Ponadto, jak każdy peeling, ten z zastosowaniem kwasu glikolowego sprawi, że skóra będzie odświeżona, odnowiona, bardziej promienna, gładsza, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta, zmarszczki mniej widoczne. Usuwając martwe komórki naskórka, sprawia, że z ziemistej cera staje się z powrotem świeża, bardziej młodzieńcza. Reguluje nadmierną keratynizację naskórka.

Ten typ peelingu wykonać możemy w gabinecie kosmetycznym. Stężenie dobierane jest od tego, w jakim stanie jest nasza skóra i czy była wcześniej przygotowywania np. poprzez stosowanie toników lub kremów na noc z niskimi stężeniami kwasów, jak też od tego, jak reagowała na poprzednie zabiegi. Najczęściej wykorzystywane stężenia kwasu glikolowego w peelingu, jaki wykonuje salon kosmetyczny, to 15-30 procent. Bezpośrednio po zabiegu cera może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, a później, zależnie od zastosowanego stężenia kwasu i indywidualnej wrażliwości, złuszczanie może być u niektórych osób widoczne w postaci odchodzących płatków naskórka. Także im wyższe stężenie, tym więcej należy odczekać przed powtórzeniem zabiegu, dając cerze czas na regenerację.

Ważne jest, aby po peelingu kwasem glikolowym unikać wystawiania na słońce – należy stosować kremy z wysokim filtrem UV [więcej tutaj: wikipedia.org ➜ filtr UV] i nie jest to zabieg, który bezpiecznie jest wykonywać latem – zaplanujmy serię peelingów na okres jesienno-zimowy, a na wiosnę nasza skóra będzie promienna i gładka z wyrównanym kolorytem. Peeling kwasem glikolowym to skuteczny sposób na problemy z cerą. O tym, jakie stężenie najlepiej dobrać do danej skóry i w jakich odstępach powtarzać zabiegi, zdecydować powinna dobra kosmetyczka. Gdynia ma wiele salonów [więcej tutaj: swiaturody.com ➜ kosmetyczka z Gdyni], w których pracują osoby znające się na swoim fachu, warto je więc odwiedzić.

1 Comment

  1. Juliaa says: Odpowiedz

    Właśnie robię czwarty z kolei zabieg – wydaje mi się, że trądzik się zmniejszył i skóra staje się gładsza :)

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>