Zęby i choroby jamy ustnej

Jednym z podstawowych lekarzy każdej rodziny jest lekarz pierwszego kontaktu, jednak nie można przy tym zapominać, że jest to lekarz ogólny, który tylko potrafi określić na podstawie objawów wstępnie co danej osobie dolega. Często jest jednak niestety tak, że u niektórych osób po jakimś czasie dochodzi do orzeczenia jakiejś choroby groźnej lub przewlekłej, która będzie danej osobie towarzyszyć przez całe życie. W takim momencie trzeba szczególnie dbać o swoje zdrowie jak i o swój organizm. Przy chorobach przewlekłych, gdy zaczyna się przyjmować różne, często duże dawki leków trzeba szczególną uwagę zwrócić na swoje zęby.

Stomatolog z Łodzi (http://dentysta-stomatolog.com/lodz,1.html) podkreśla, że w zębach lokuje się najwięcej schorzeń, a niewyleczony ząb może wywołać reumatoidalne zapalenie stawów (https://pl.wikipedia.org/wiki/Reumatoidalne_zapalenie_stawow). Jest to bardzo bolesna choroba i przy niej bardzo trzeba dbać o zęby, bo jak się tego nie robi to nawet po dwóch latach choroby można nie mieć już żadnego swojego zęba. Stomatolog w Łodzi informuje, że zęby również zawyżają wyniki badań takich jak na przykład OB. Popsute wywołują zapalenia organizmu jak i jednocześnie przy reumatoidalnym zapaleniu stawów powodują bardzo duży ból kości i stawów. Czasami nie do wytrzymania. Do tego leki, które przyjmuje się podczas leczenia bardzo niszczą zęby i powodują, że stają się one słabsze i mniej odporne. Jak widać dbanie o zęby to jedna z podstawowych czynności człowieka i bardzo ważna.

Na przeglądy do specjalisty każdy powinien udawać się średnio dwa razy w roku, aby w odpowiednim momencie można było rozpocząć leczenie. Niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i w wyniku zaniedbania trzeba zastosować leczenie kanałowe albo po prostu je wyrwać, bo nie kwalifikują już się do żadnego leczenia. Jednocześnie ważne jest to, że jeżeli dany ząb trzeba wyrwać to nie można tego odkładać na długi okres, bo choroba z jednego zęba może się przenieść na dwa sąsiednie. Zęby są każdemu potrzebne, a najlepiej jest jak się można swoimi prawdziwymi zębami cieszyć jak najdłużej. Oczywiście sztuczne szczęki wyglądają dziś bardzo ładnie i czasami nie widać, że są one sztuczne, jednak swoje zęby to swoje zęby i każdy powinien się tym kierować. Warto jest o nie dbać i pokazywać innym jak to się robi, żeby również wyrobili w sobie nawyk mycia zębów i dbania o higienę jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>