wypełniacze do kartonów

Wypełniacze do kartonów z delikatną zawartością

Pakowanie delikatnych przedmiotów

Każdy, kto choć raz wysyłał przesyłkę wie, że zabezpieczenie jej zawartości jest niezwykle istotne. Szczególnie wtedy, gdy wysyłamy przedmiot jest kruchy, który łatwo może ulec uszkodzeniu w transporcie. Dlatego, poza wysyłanym przedmiotem, do kartonu trzeba włożyć wypełniacz do paczek. Do wypełnienia pudełka możemy użyć tak naprawdę wszystkiego, co mamy pod ręką. Jednak, jeśli zależy nam na profesjonalnym zabezpieczeniu przesyłki, warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju powietrzne wypełniacze do kartonów. Dzięki swojej konstrukcji pozwalają na dokładne zapełnienie pustych przestrzeni w opakowaniu, chroniąc jego delikatną zawartość w sposób najbardziej efektywny. Jednocześnie ich niewielka masa pozwala zredukować koszty transportu.

Różnorodne wypełniacze do kartonów

W zależności od rodzaju wysyłanego towaru, do wyboru mamy folię bąbelkową, maty oraz poduszki powietrzne. Każdy z tych wypełniaczy posiada inne właściwości, dlatego warto zapoznać się z ich rodzajami:

  • folia bąbelkowa składa się z pęcherzyków powietrza umieszczonych pomiędzy warstwami folii. Pomimo swojej elastyczności zajmuje bardzo dużo przestrzeni magazynowej.
  • mata powietrzna jest podzielona na niewielkie komory typu „bubble”. Ze względu na dużą elastyczność, można ją owinąć wokół wysyłanego przedmiotu, zapewniając mu maksymalną ochronę. Od folii bąbelkowej odróżnia ją rozmiar bąbelków (są większe), oraz ułatwione przechowywanie. Po napompowaniu mata składa się z 95% z powietrza, a jedynie 5% stanowi folia.
  • poduszki powietrzne do paczek to foliowe torebki wypełnione powietrzem. Posiadają niewielką masę (98% to powietrze, 2 % to folia) oraz zajmują o wiele mniej przestrzeni magazynowej niż folia bąbelkowa. Występują w różnych wielkościach, dzięki czemu można idealnie dopasować je do pustych przestrzeni w kartonie.

Ekologiczne wypełniacze do kartonów

Istotny jest również materiał, z jakiego wykonana jest folia tworząca wypełniacze do kartonów. Standardowe folie powstają z syntetycznych polimerów. Może to odstraszać osoby, którym leży na sercu dobro planety. Na szczęście istnieje rozwiązanie. Folia biodegradowalna do pakowania to opcja idealna dla wszystkich, którzy szukają produktów przyjaznych środowisku. Tworzona jest ze skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej, dzięki czemu ulega naturalnej utylizacji, nie pozostawiając po sobie szkodliwych substancji.

Doskonała ochrona produktu

Przygotowując przesyłkę z delikatną zawartością, zawsze mierzymy się z problemem, jak chronić zawartość naszej paczki podczas transportu. Warto pamiętać nie tylko o wypełnieniu, ale także o samym opakowaniu produktu. Jeśli to artykuły spożywcze, dobrze sprawdzą się torebki doypack, a nawet worki próżniowe. Obecnie możemy wybierać spośród wielu dostępnych na rynku wypełniaczy. Szczególnie dobrym rozwiązaniem będą różnego typu wypełniacze powietrzne, które pozwolą nam zaoszczędzić miejsce (przestrzeń magazynową) i pieniądze (koszty transportu). A wisienką na torcie będzie ich obojętny wpływ na środowisko naturalne.