radca prawny Malbork
Azja Usługi dla firm Radca prawny Malbork zewnętrzny czy na etacie w firmie?

Radca prawny Malbork zewnętrzny czy na etacie w firmie?

radca prawny Malbork

Doradztwo prawne w firmie

Rozwijanie przedsiębiorstwa wymaga posiadania wielu informacji i umiejętności. Wraz ze zdobywaniem nowych rynków oraz rozrostem struktury, konieczna staje się fachowa pomoc. Szczególnie jeśli chodzi o aspekty prawne, nie warto oszczędzać na fachowej wiedzy. Co prawda kancelaria prawna Malbork zawsze posłuży pomocą, ale czy jest to rozwiązanie optymalne? Może lepszym pomysłem jest, aby radca prawny Malbork był zatrudniony na etacie w firmie? Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, które warto znać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Radca prawny Malbork zatrudniony w bezpośrednio w przedsiębiorstwie

Zaletą posiadania pracowników jest to, że są oni zawsze dostępni do realizacji firmowych zadań. W czasie pracy nie zajmują się sprawami innych podmiotów, a całą swoją energię kierują na realizację celów pracodawcy. Tak samo działa prawnik Malbork zatrudniony na etacie lub w ramach podpisanej umowy o abonamentowej pomocy prawnej w określonej ilości godzin.

Radca prawny Malbork funkcjonujący w strukturach firmy, zna dokładnie jej problemy i trwające sprawy. Nie ma konieczności każdorazowego wdrażania się w zawiłości konkretnych problemów do rozwiązania. W związku z tym, taki prawnik może odpowiednio reagować bez zwłoki, kierując się znaną linią postępowania, akceptowaną w przedsiębiorstwie.

Przewidywalność kosztów i planowanie budżetu, to istotna kwestia w każdej firmie. Zatrudniając radcę prawnego w ramach umowy o pracę, koszty jego pracy będą znane z wyprzedzeniem. Nie można tego powiedzieć o współpracy w rozliczeniu godzinowym. Z drugiej strony jednak, firmy które nie potrzebują tak rozległego wsparcia prawnego, z pewnością chętniej wybiorą rozliczenie godzinowe. Wyjdzie korzystniej w ogólnym rozrachunku niż etat.

Jeśli przedsiębiorstwo prowadzi rozległą działalność międzynarodową, jeden prawnik Malbork nie będzie w stanie orientować się we wszystkich aspektach prawnych. Konieczne będzie skorzystanie z dodatkowych konsultacji zewnętrznych.

Zewnętrzne konsultacje prawne

Jak wcześniej wspomniano, jedna osoba nie jest w stanie posiadać specjalizacji we wszystkich, potrzebnych firmie, gałęziach prawa. Korzystanie z zewnętrznych konsultacji daje elastyczność kierowania spraw do specjalistów z danej dziedziny. Nie każdy prawnik orientuje się na tyle, aby obsłużyć transport kolejowy z Chin pod względem prawnym.

Kancelaria adwokacka Malbork najczęściej proponuje rozliczenie godzinowe za wykonaną pracę. W ten sposób firma płaci jedynie za faktycznie potrzebny czas, a nie za cały etat. To rozwiązanie polecane szczególnie niedużym firmom, które nie potrzebują codziennych konsultacji prawnych.

Osoba z zewnątrz może zaoferować świeże spojrzenie na problem prawny i zaproponować korzystne rozwiązanie. Wymaga to jednak każdorazowego wdrażania się w problem, co zabiera cenny czas.

Podobne posty